Bitexen

Bitexen Nedir ?

EXEN Coin, Bitexen tarafından Ethereum blok zinciri üzerinde ERC-20 token standardı ile sadece 15 milyon adet üretilen yeni bir kripto-paradır.


EXEN Coin, Bitexen kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtılır.
EXEN Coin, Bitexen tahtaları üzerinde farklı para birimleri ile alınıp-satılabilir.

EXEN Coin, yeni bir ICO (Initial Coin Offering) değildir.


EXEN Coin, Bitexen tarafından kullanıcılara ücret karşılığı satılmaz.
Bitexen kurucuları veya yatırımcılarına herhangi bir pay ayrılmaz.

Bitexen, Türkiye’de kurulu ve İTÜ ARI Teknokent teknoloji geliştirme bölgesinde faaliyet gösteren Bitexen Teknoloji A.Ş tarafından geliştirilmiş, bir online kripto-para alım satım platformudur.

Bitexen; bankacılık, parite ve türev yatırım araçları alım satım platformları, ödeme sistemleri, bilgi güvenliği , finansal suistimallerin önlenmesi ve inovasyon konularında yıllarca çalışmış olan Türk mühendisler tarafından geliştirilmiştir.

Bitexen; mevcut yerel ve global kripto-para alım satım platformları analiz edilerek , yenilikçi ve kripto-para yatırımcısının temel ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek global platformu oluşturma hedefiyle hayata geçirilmiştir.

Bitexen; halihazırda hem yurtiçi hemde yurtdışı piyasalara Whitelabel çözümler sunmaktadır.

Bitexen nasıl para kazanılır ?

Kullanıcılar, kripto-para ile ilgilenen tanıdıklarına bizi referans göstererek yeni kullanıcılar kazandırmak suretiyle, belirli sayılarda EXEN’e ücretsiz olarak sahip olurlar.

Kullanıcılar, EXEN Coin’lerinin miktarını artırmak için Bitexen’e daha fazla yeni kullanıcı kazandırabilir ya da Bitexen tarafından düzenlenecek ödüllü kampanya ve alım-satım yarışmalarına katılabilirler.

Bitexen, her ay; o dönemde kripto-para alım satım ve transferlerinden elde ettiği kripto-para cinsinden oluşan komisyon ve hizmet bedeli gelirlerinin %50’sine karşılık gelen tutarı harcayarak, Bitexen EXEN Coin tahtalarında kullanıcılarından EXEN Coin’leri satın alacaktır. Bu sayede kullanıcılar, ellerindeki EXEN Coin’leri değerlendirerek kazanç sağlayabilirler.

Kullanıcılar, Bitexen’in geri alım dönemlerinden bağımsız olarak, oluşturulacak EXEN Coin alım-satım tahtalarında kendi aralarında yılın her zamanı EXEN Coin alım satımı gerçekleştirilebilirler.

EXEN Coin Modeli, işlem hacminin kullanıcı sayısıyla artması ve dolaşımdaki coin miktarının düzenli alımlarla azalması sonucunda EXEN Coin’in değer kazanması prensibine dayanır.

Bitexen Para Yatırma

Bitexen hesabınıza banka hesabınızdan TL yatırırken aşağıdaki kurallara mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir:

TL yatırma işlemlerinizi yalnızca adınıza kayıtlı, Türk Lirası hesaplarınız üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Alıcı adı/ünvanı kısmında Bitexen Teknoloji Anonim Şirketi yazmanız gerekmektedir.

En az 100 TL gönderim yapabilirsiniz.

Tek seferde veya toplamda yapacağınız TL gönderimleri, günlük ve aylık limitleriniz dahilinde olmalıdır. Güncel limitlerinizi Hesaplarım -> Limitlerim ekranından kontrol edebilirsiniz.

Bitexen hesabınızda size özel üretilmiş olan açıklama kodu, banka gönderiminizde işlem açıklamasında mutlaka tam olarak belirtilmelidir ve bu kod her gönderim öncesinde Bitexen üzerinden tekrar kontrol edilmelidir.

Yukarıdaki koşullara uymayan TL gönderimleri, işlem ücreti kesildikten sonra tarafınıza 5 iş günü içinde iade edilecektir.

Ayrıca, aşağıda belirtilen şekilde yapılan gönderimler her koşulda geçersiz sayılmaktadır ve iade süreci için sizden ek bilgiler (kimlik kanıtı, IBAN, vb.) talep edilmektedir:

ATM’den gönderilen tutarlar, IBAN bilgisi bulunmadığı ve gönderen teyit edilemediği için kabul edilmemektedir. Bu tür TL yatırma işlemlerinde yatırılan tutar, adınıza ait banka IBAN bilginizi ve geçerli kimliğinizi destek@bitexen.com adresine gönderdiğiniz takdirde, işlem ücreti kesilerek, 5 iş günü içinde banka hesabınıza iade edilecektir.

Kredi kartı, banka şube gişelerinden yapılan işlemler IBAN bilgisi bulunmadığı ve gönderen teyit edilemediği için kabul edilmemektedir.Bu tür TL yatırma işlemlerinde yatırılan tutar, adınıza ait banka IBAN bilginizi ve geçerli kimliğinizi destek@bitexen.com adresine gönderdiğiniz takdirde, işlem ücreti kesilerek, 5 iş günü içinde banka hesabınıza iade edilecektir.

Bitexen Para Çekme

Bitexen hesabınızdan banka hesabınıza TL çekerken aşağıdaki kurallara mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir:

Sadece adınıza ait banka hesaplarınıza para çekme talebinde bulunabilirsiniz. Adınıza olmayan banka hesaplarına yapacağınız çekme işlemleri alıcı banka tarafından iade edilecek, tutarın Bitexen hesabınıza iadesi için de ek süreçler gerekecektir.

Minimum 50 TL para çekme talebinde bulunabilirsiniz.

Tek seferde veya toplamda yapacağınız TL gönderimleri, günlük ve aylık limitleriniz dahilinde olmalıdır. Güncel limitlerinizi Hesaplarım -> Limitlerim ekranından kontrol edebilirsiniz.

Çekim işlemlerinde transferler EFT yolu ile ve banka mesai saatleri içinde yapılmaktadır.

EXEN COIN BANA NE KAZANDIRIR ?

EXEN Coin’ler toplamda 15 milyon adet üretilmiştir ve her geri alım döneminin sonunda dolaşımdaki EXEN
Coin miktarı azalacaktır. Alımlar, tüm EXENCoin’ler imha edilene kadar, EXEN Coin tahtalarında kullanıcılar
tarafından belirlenecek fiyatlardan gerçekleşmeye devam edecektir. Bitexen gelirlerinin artması ve
dolaşımdaki EXEN Coin miktarın azalması, EXEN Coin fiyatları üzerinde sürekli itici bir kuvvet olmasını
sağlayacaktır. EXEN Coin sahibi olmak hem kısa hem de uzun vadede Bitexen’in başarısına ortak olmak
demektir.

Share this Page